رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 28 دسامبر 2021 - 09:19
  • کد خبر : ۱۰۰۹۶
  • مشاهده :  86 بازدید
  • چاپ خبر : وزارت کار هنوز سند جامع اشتغال را ایجاد نکرده است/ آمار تعداد بیکاران چالش‌زا و نگران‌کننده است

وزارت کار هنوز سند جامع اشتغال را ایجاد نکرده است/ آمار تعداد بیکاران چالش‌زا و نگران‌کننده است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: از ۲۶ میلیون نفر از مردم که توان انجام کار مداوم را دارند از جمله جوانان تحصیلکرده و جویای کار، آبرومند و پایدار، متاسفانه حدود ۲.۵ میلیون نفر از آن ها بیکار مطلق هستند. به گزارش ایلنا، سیدسلمان ذاکر در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۷ دی ماه) […]

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: از ۲۶ میلیون نفر از مردم که توان انجام کار مداوم را دارند از جمله جوانان تحصیلکرده و جویای کار، آبرومند و پایدار، متاسفانه حدود ۲.۵ میلیون نفر از آن ها بیکار مطلق هستند.

به گزارش ایلنا، سیدسلمان ذاکر در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۷ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تشریح سوال خود از حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: برابر سند چشم انداز ۲۰ ساله قانون تشکیل شورای عالی اشتغال و بند ۷ ماده یک لایحه تعیین وظایف و اختیارات وزارتخانه، شما موظف به سیاستگذاری، برنامه ریزی و پیگیری و نظارت و هماهنگ کننده بین دستگاه ها در زمینه حمایت های موثر از بیکاران جویای کار، ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضای بازار کار و ایجاد اشتغال کامل و پایدار هستید.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین مسئول اشتغال و ساماندهی آن متوجه شما و وزارتخانه شما است و نمی توانید از این مسئولیت شانه خالی کنید، آمار تعداد بیکاران چالش زا و نگران کننده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد: از ۲۶ میلیون نفر از مردم که توان انجام کار مداوم را دارند از جمله جوانان تحصیلکرده و جویای کار، آبرومند و پایدار متاسفانه، حدود ۲.۵ میلیون نفر آن ها بیکار مطلق هستند و ۲.۵ میلیون نفر آن ها ناامید از کار و چند میلیون نفر دیگر به اشتغال ناقص، ساعتی، فصلی و بدون بیمه و بازنشستگی و از کارافتادگی مشغول هستند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط