رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 28 دسامبر 2021 - 11:01
  • کد خبر : ۱۰۴۴۰
  • مشاهده :  27 بازدید
  • چاپ خبر : مردم در ۹ دی نشان دادند پای انقلاب ایستاده‌اند

مردم در ۹ دی نشان دادند پای انقلاب ایستاده‌اند

رئیس شورای شهر تهران گفت: ۹ دی حادثه کوچکی نبود و تقریبا خودجوش با یک دعوت مردم به صحنه آمدند و نشان دادند پای انقلاب ایستاده‌اند و هنوز هم ایستاده ایم. به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی چمران در ابتدای سی و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: یکشنبه روز […]

رئیس شورای شهر تهران گفت: ۹ دی حادثه کوچکی نبود و تقریبا خودجوش با یک دعوت مردم به صحنه آمدند و نشان دادند پای انقلاب ایستاده‌اند و هنوز هم ایستاده ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی چمران در ابتدای سی و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: یکشنبه روز ایمنی در برابر زلزله بود و با توجه به اینکه زلزله برای کشور ما موضوع اساسی است مجددا تکرار می کنم هیچوقت این موضوع را نه تنها در شورای شهر، بلکه هیچ یک از مسئولین نباید فراموش کنند.

او ادامه داد: پیشگیری بهتر از فعالیت های بعد از حادثه است. پیشگیری، مقاوم سازی و ساختن اصولی ساختمان ها مواردی است که باید رعایت شود چرا که بعضا شاهد بودیم شهرهایی بازسازی شده بودند و با آمدن زلزله حوادثی که رخ داد و خساراتی که به وجود آمد بسیار پایین بود.

چمران تاکید کرد: حتی در زلزله خیزترین کشورهای جهان این کار را کردند و آمادگی مقابله با زلزله را از قبل پیشی‌بینی کردند. ما در این مسیر باید حتما جلو برویم به ویژه شهرداری و شورای شهر برای دقت و نظارت بر اجرای ساختمان ها علاوه بر آنچه که نظام مهندسی پیش‌بینی کرده اقدام کنیم.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه تذکر خود با اشاره به سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان حضرت امام گفت: برای کشور ما که ادعای فرهنگی می‌کنیم و فرهنگ غنی از گذشته بر ما باقی مانده، مسأله جالبی نبود که تعداد افراد بی سواد زیاد باشد و نهضت سواد آموزی با این هدف شکل گرفت و میزان بی سوادهای کشور را به شدت تقلیل داد. الان در شرایطی هستیم که باید سعی کنیم کسانی که از کسب دانش باز می‌ماند را نداشته باشیم.

او در ادامه با اشاره به ۹ دی ماه گفت: ۹ دی در تاریخ ما به عنوان یک روز باقی ماندنی و فراموش ناشدنی باقی ماند. بعد از فتنه ۸۸ و مسائل بسیار نامناسب و دردآوری که در جامعه صورت گرفت و به ویژه حوادث عاشورای حسینی آن سال که به مقدس ترین مقدسات ما توهین شد و کشور را مدتی با ادعاهای واهی و پوچ در شرایطی سخت معطل گذاشتند، ملت در ۹ دی به پا خاست و نشان داد با رهبری و اعتقادات راستین خود که قرن ها برای آن پافشاری کرده همراه است.

چمران گفت: ۹ دی حادثه کوچکی نبود و تقریبا خودجوش با یک دعوت مردم به صحنه آمدند و نشان دادند پای انقلاب ایستاده اند و هنوز هم ایستاده ایم و از انقلاب به عنوان پدیده بی نظیر تاریخ کشور و منطقه یاد می کنیم. انقلاب بزرگی در کشور رخ داد ونباید آنرا به شوخی بگیریم.

رئیس شورای شهر تهران گفت: درست است که برخی از آن بهره برداری نادرست کردند و نخواستند واقعیت ها را به مردم نشان دهند اما انقلاب چیز دیگری است و در مسیر خود جلو خواهد رفت و روز به روز در جهان پیش خواهد رفت و تا انقلاب حضرت مهدی با قدرت و با صلابت پیش خواهیم رفت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط