رفتن به بالا
  • جمعه - 5 جولای 2019 - 15:53
  • کد خبر : ۱۰۸۶
  • مشاهده :  1076 بازدید
  • چاپ خبر : تحلیل گاردین از احضار سفیر بریتانیا به وزارت خارجه ایران

تحلیل گاردین از احضار سفیر بریتانیا به وزارت خارجه ایران

گاردین در گزارشی به تحلیل احضار سفیر بریتانیا به وزارت خارجه ایران و توقیف کشتی ایران توسط انگلیس پرداخت. به گزارش ایلنا به نقل از گاردین، پس از توقیف یک نفتکش حامل نفت ایران در«جبل الطارق» توسط نیروهای ویژه ارتش انگلیس، «رابر مک ایر» سفیر انگلیس در تهران از این اقدام دفاع کرده است. همین […]

گاردین در گزارشی به تحلیل احضار سفیر بریتانیا به وزارت خارجه ایران و توقیف کشتی ایران توسط انگلیس پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از گاردین، پس از توقیف یک نفتکش حامل نفت ایران در«جبل الطارق» توسط نیروهای ویژه ارتش انگلیس، «رابر مک ایر» سفیر انگلیس در تهران از این اقدام دفاع کرده است. همین اتفاق باعث شده است که سفیر انگلستان در ایران به وزارت خارجه ایران احضار شود. در این دیدار مک ایر تاکید کرده است این اقدام در اجرای تحریم‌ها علیه بشار اسد بوده است و از این اتفاق استقبال کرده است. این در حالی است که بر اساس اخبار این توقیف به در خواست واشنگتن صورت گرفته است.

وزارت خارجه انگلیس در چند روز گذشته با یک مشکل روبرو شده بود چرا که انگلستان می‌دانست با این اقدام خود به شدت ایران را عصبانی خواهد کرد.

این در حالی است که انگلستان تأکید دارد که با صادرات نفت ایران هیچ مخالفتی ندارد، اما این عدم مخالفت تا زمانی است که ایران تحریم‌های اروپا را نقض نکند.

ایران، سفیر انگلستان را احضار کرده است این موضوع به این معنی است که ایران معتقد است انگلستان به دنبال کمک به ایران نیست و در کنار آمریکا به اقدام علیه ایران می‌پردازد. این مساله ایران را نگران و عصبانی کرده است.

از سوی دیگر منابع آگاه خبر دادند تمام خدمه کشتی مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

اخبار مرتبط