رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 28 دسامبر 2021 - 15:44
  • کد خبر : ۱۰۹۴۰
  • مشاهده :  44 بازدید
  • چاپ خبر : عرضه نفت ونزوئلا از یک میلیون بشکه در روز فراتر رفت

عرضه نفت ونزوئلا از یک میلیون بشکه در روز فراتر رفت

ونزوئلا اعلام کرد که تولید نفت این کشور به بالاتر از یک میلیون بشکه در روز رسیده است. به‌ گزارش ایلنا از خبرگزاری بلومبرگ، ونزوئلا اعلام کرد که تولید نفت این کشور به بالاترین رقم از آغاز تحریم‌های آمریکا علیه شرکت دولتی نفت دولتی ونزوئلا (پدوسا) در بیش‌ از دو سال گذشته رسیده ‌است. پدوسا […]

عرضه نفت ونزوئلا از یک میلیون بشکه در روز فراتر رفت

ونزوئلا اعلام کرد که تولید نفت این کشور به بالاتر از یک میلیون بشکه در روز رسیده است.

به‌ گزارش ایلنا از خبرگزاری بلومبرگ، ونزوئلا اعلام کرد که تولید نفت این کشور به بالاترین رقم از آغاز تحریم‌های آمریکا علیه شرکت دولتی نفت دولتی ونزوئلا (پدوسا) در بیش‌ از دو سال گذشته رسیده ‌است.

پدوسا ۲۴ دسامبر (جمعه، سوم دی‌ماه) در حساب توئیتر خود اعلام کرد که روزانه بیش‌ از یک میلیون بشکه نفت تولید می‌کند، اما به‌ نظر می‌رسد این رقم تنها مربوط به یک بازه ۲۴ ساعته است و رقم معمول میانگین تولید ماهانه ونزوئلا نیست.

ناظران صنعتی بیشتر بر افزایش پایدار تولید تمرکز می‌کنند و افزایش موقتی آن مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

عرضه ماهانه نفت ونزوئلا در ماه نوامبر ۲۱ درصد افزایش یافته و به بالاترین رقم از اوایل ۲۰۱۹ – زمانی ‌که تحریم‌های سنگین ایالات متحده دسترسی شرکت نفت ونزوئلا به بازار آمریکا را از بین برد – رسیده است.

فرناندو فریرا، تحلیلگر مؤسسه مشاوره انرژی رپیدان در این باره گفت: در حالی ‌که روند تولید نفت ونزوئلا مثبت بوده است، احتمال ادامه تولید روزانه یک میلیون بشکه‌ای نفت پدوسا بعید است.

صنعت نفت ونزوئلا ویران‌ شده است و در نتیجه سطح بالای تولید فقط احتمال بروز حوادث و خرابی‌ها را افزایش می‌دهد.

افزایش تولید ونزوئلا به‌دنبال بالا رفتن واردات ماده اصلی مورد نیاز این کشور برای رقیق‌سازی نفت خام و تقویت تولید داخلی هیدروکربن‌ها رخ داده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط