رفتن به بالا
  • جمعه - 5 جولای 2019 - 17:27
  • کد خبر : ۱۱۴۶
  • مشاهده :  807 بازدید
  • چاپ خبر : ۱۴۵ میلیون دلار از پروژه نورداستریم برای تضمین تعهدات گازپروم بلوکه می‌شود

۱۴۵ میلیون دلار از پروژه نورداستریم برای تضمین تعهدات گازپروم بلوکه می‌شود

حال دادگاهی در انگلیس با صدور رای بر حمایت از اوکراین به تضمین مالی از سوی گازپروم در پروژه نورد استریم رای داده است. به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ، شرکت ملی «نفت و گاز» اوکراین در پی بردن شکایت اخیر خود از گازپروم روسیه به کمیسیون اروپا مبنی برای عدم انجام تعهدات نفتی […]

حال دادگاهی در انگلیس با صدور رای بر حمایت از اوکراین به تضمین مالی از سوی گازپروم در پروژه نورد استریم رای داده است.

به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ، شرکت ملی «نفت و گاز» اوکراین در پی بردن شکایت اخیر خود از گازپروم روسیه به کمیسیون اروپا مبنی برای عدم انجام تعهدات نفتی و گازی روسیه، در مراجع قضایی پیروز شد و دادگاهی در انگلیس گازپروم را به سپردن ودیعه ۱۴۵ میلیون دلاری ملزم کرده است.

مطابق این رای دادگاه اقتصادی انگلیس، ۱۴۵ میلیون دلار از پروژه نورد استریم برای التزام گازپروم به رعایت تعهداتش نسبت به اوکراین بلوکه خواهد شد.

همینطور دادگاه شرکت گازپروم را ملزم کرده است که پیش از تصمیم‌گیری در مورد نورد استریم مقامات شرکت «نفت و گاز» اوکراین را مطلع کرده و از آن کسب اجازه کنند.

مطابق این رای، روسیه در صورت عدم انجام تعهدات گازی خود به اوکراین ملزم به پرداخت غرامت سنگینی خواهد شد.

مطابق پروژه نورد استریم، گاز روسیه به کشور های غرب اروپا منتقل خواهد شد. این پروژه جدای از مسیر سنتی عبور خط لوله از اوکراین و لهستان خواهد بود.

روابط اقتصادی میان اوکراین و روسیه پس از کودتای سال ۲۱۰۴ و حمایت آمریکا و اروپا از اوکراین رو به وخامت گذاشت. پس از این بحران‌ها اوکراین مجبور شد گاز خود را با قیمت بیشتری از لهستان، مجارستان و اسلواکی تهیه کند.

اخبار مرتبط