رفتن به بالا
  • شنبه - 6 جولای 2019 - 10:12
  • کد خبر : ۱۲۹۷
  • مشاهده :  938 بازدید
  • چاپ خبر : افول منطقه ای آمریکا از مقاومت ایران است/  فریضه حج یک کار سیاسی و تکلیف دینی است

افول منطقه ای آمریکا از مقاومت ایران است/ فریضه حج یک کار سیاسی و تکلیف دینی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: جمهوری اسلامی ایران عامل افول و شکست آمریکا در منطقه است و اظهارات ترامپ برای خروج آمریکا از خلیج فارس نشان از پرهزینه و پرمخاطره بودن تداوم حضور و سلطه آنها در منطقه است. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان […]

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: جمهوری اسلامی ایران عامل افول و شکست آمریکا در منطقه است و اظهارات ترامپ برای خروج آمریکا از خلیج فارس نشان از پرهزینه و پرمخاطره بودن تداوم حضور و سلطه آنها در منطقه است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران عامل شکست و خروج آمریکا در منطقه است، گفت: قدرت منطقه ای آمریکا در خاورمیانه افول کرده و زمزمه خروج آن از خلیج فارس به گوش می رسد.

خطیب جمعه تبریز با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به تهران برای میانجیگری بین ایران و آمریکا، یادآوری شد: اکنون نیز تصمیم گرفته اند اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به عنوان میانجی به تهران بیاید تا با مذاکره با مسئولان جمهوری اسلامی ایران به نتیجه برسند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ادامه داد: تدبیری که رهبر معظم انقلاب اسلامی برای عزت و حکمت ملت ایران در پیش گرفته اند، محقق خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی جنایت‌های آمریکا از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون را در ۳ بخش دسته بندی کرد و گفت: این جنایت‌ها شامل «از پیروزی انقلاب تا آغاز جنگ تحمیلی» مانند حمایت از گروه های به اصلاح میانه رو، طراحی نقشه تجزیه ایران و حمایت از تجزیه طلبان، حمله به طبس، اعمال فشار اقتصادی پس از تسخیر سفارت آمریکا در ایران، دستور توقیف همه دارایی ایران در آمریکا و حمایت سیاسی و حقوقی و تبلیغاتی از بنی صدر است.

امام جمعه تبریز، تشویق و تحریک عراق به آغاز جنگ تحمیلی در شهریور ۵۹، ارائه کمک های مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی به عراق، تلاش برای محکومیت مردم ایران به دلیل مقاومت در برابر متجاوز، جلوگیری از محکومیت عراق در سازمان ملل تا پایان جنگ، حمله به سکوهای نفتی ایران و سرنگونی هواپیمای مسافربری بر فراز خلیج فارس را از جمله جنایات آمریکا «در دوران دفاع مقدس» اعلام کرد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم افزود: جنایات آمریکا در «بعد از دفاع مقدس» علیه جمهوری اسلامی ایران نیز از جمله شامل تشدید تحریم های اقتصادی علیه ایران، ممانعت از اجرای قرارداد ساخت نیروگاه اتمی بوشهر میان ایران و آلمان، تحریک امارات متحده عربی برای مطرح کردن ادعای ارضی علیه جزایر سه گانه جمهوری اسلامی در خلیج فارس، معرفی ایران به عنوان بزرگ ترین مانع صلح خاورمیانه، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم علیه ملت ایران، اتهام محور شرارت به ایران و تهدید به حمله نظامی و تلاش فزاینده برای محروم ساختن ملت ایران از دانش هسته ای، طراحی ترور دانشمندان هسته ای و تشدید تحریم های فلج کننده اقتصادی است.

خطیب نماز جمعه تبریز تاکید کرد: ملت قهرمان ایران همانگونه که رهبری اشاره فرموده اند به حول قوه الهی با استقامت در برابر دشمن به اهداف نهایی خود نائل خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از چند نرخی بودن قیمت بلیط هواپیما در دفاتر فروش انتقاد کرد و گفت: در حال حاضر برای تهیه بلیط هواپیما هر کسی که به دفاتر فروش هواپیمایی مراجعه کند برای یک پرواز با چندین نوع قیمت روبه رو می‌شود که جای تعجب دارد.

خطیب نماز جمعه تبریز از مسئولان وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست به این موضوع رسیدگی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در بخشی از خطبه های نماز جمعه با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی گفت: ملت با بصیرت ایران با آگاهی و به صورت پرشور در این انتخابات شرکت خواهند کرد.

وی ادامه داد: حضور امسال مردم در پای صندوق های رای از جهات مختلفی مانند اولین انتخابات در چهل سال دوم انقلاب اسلامی، تاثیر مستقیم در انتخابات آمریکا، نیاز انقلاب اسلامی در چهل سال دوم به مجلسی در تراز گام دوم انقلاب، داشتن مجلسی اهل مقاومت در برابر دشمن و تاثیر مستقیم مجلس یازدهم در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اهمیت دارد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی، گفت: مردم از اکنون عملکرد داوطلبان احتمالی نمایندگی مجلس شورای اسلامی را رصد کنند و فردی را انتخاب کنند که هدف آن خدمت به مردم و اهداف و آرمان های امام راحل، شهدا و رهبری است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در اعلام مناسبت‌های تقویمی هفته، به هفته حج اشاره کرد و گفت: اهداف مهم حج در سه نکته خلاصه می‌شود که مبنای قرآنی حج سیاسی است.

خطیب جمعه تبریز با اشاره به دیدار اخیر دست اندرکاران حج با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: اهداف مهم مراسم حج شامل ایجاد وحدت بین مسلمانان، حمایت از مظلومان عالم و برائت از مشرکان است و حجاج باید در این مراسم به بعد سیاسی حج توجه و دقت کنند و بجای وقت گذرانی در بازار دعا کنند تا شر دشمنان از سر مسلمانان کوتاه شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان به هفته مالیات اشاره کرد و گفت: در شرایطی که درآمد نفتی با مشکل روبه رو است، اتکای بودجه کشور به درآمد مالیاتی رفته است که این موضوع در چارچوب سیاست اقتصاد مقاومتی مسئله با اهمیت فوق‌العاده می‌باشد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ادامه داد: افراد واجد شرایط پرداخت مالیات به موضوع پرداخت مالیاتی توجه کنند و در این راستا نیز اداره کل مالیات نیز به فکر بازار و اصناف باشد و سعی بر به دست آوردن رضایت آنها داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در خطبه های اول نماز جمعه این هفته تبریز در ادامه سلسله مباحث خانواده و اهمیت میهمان و میهمان نوازی گفت: ضیافت و میهمان نوازی در پیوند آحاد جامعه و ایجاد روابط اجتماعی صمیمی و پایدار نقشی موثر دارد از این رو دین اسلام به این موضوع اهمیت داده است.

امام جمعه تبریز افزود: شایسته است بدور از تجملات و تشریفات زائد، میهمانان خود را تکریم کنیم و با میهمانی رفتن و میهمانی دادن صله ارحام داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم گفت: میهمان روزی خود را به همراه می آورد و حضورش موجب بخشیده شدن گناهان صاحب خانه می شود./*

اخبار مرتبط