رفتن به بالا
  • دوشنبه - 15 جولای 2019 - 10:35
  • کد خبر : ۱۶۹۰
  • مشاهده :  845 بازدید
  • چاپ خبر : نگاهی به بازارهای جهانی پس از انتشار آمار اقتصادی چین

نگاهی به بازارهای جهانی پس از انتشار آمار اقتصادی چین

در سه ماهه دوم سال جاری میلادی رشد اقتصادی چین به شش و دو دهم درصد کاهش یافته است که کمترین میزان در ۲۷ سال گذشته بوده است. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، شاخص بورس‌های آسیایی در پی انتشار آمار امیدوار کننده دولت چین مبنی بر رشد اقتصادی و همینطور تزریق بسته‌های مشوق […]

در سه ماهه دوم سال جاری میلادی رشد اقتصادی چین به شش و دو دهم درصد کاهش یافته است که کمترین میزان در ۲۷ سال گذشته بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، شاخص بورس‌های آسیایی در پی انتشار آمار امیدوار کننده دولت چین مبنی بر رشد اقتصادی و همینطور تزریق بسته‌های مشوق در بازار افزایش یافت.

در سه ماهه دوم سال رشد اقتصادی چین به شش و دو دهم درصد کاهش یافته است که آمار نشان می دهد کمترین میزان در ۲۷ سال گذشته بوده است.

کارشناسان معتقدند دولت چین برای عبور از رکود احتمالی قصد دارد در ماه آتی بسته‌های تشویقی مالی به بازار تزریق کند تا با جنگ اقتصادی آمریکا مبارزه کند.

ام اس سی آی با دو دهم درصد افزایش به رقم ۵۶۲ واحد رسید. همینطور سهام بورس استرالیا با چهار دهم درصد کاهش رو‌به‌رو بود. بورس هنگ کنگ نیز با سه دهم درصد افزایش همراه بود.

دلار استرالیا نیز در پی انتشار آمار اقتصادی چین با افزایش مواجه شد و به رقم ۷۰۳ هزارم دلار رسید.

دلار آمریکا نیز در برابر شش ارز قدرتمند دیگر افزایش یافت. این در حالی است که دلار بیشترین افزایش را در برابر ین ژاپن داشته است.

نفت خام آمریکا با ۳۱ سنت کاهش به میزان ۵۹ دلار و ۹۰ سنت رسید. همینطور نفت برنت با ۲۲ سنت کاهش به رقم ۶۶ دلار و ۵۰ سنت رسید.

طلا نیز بر خلاف افزایش‌های چند ماه اخیر خود با کاهش رو‌به‌رو بود و به مقدار هزار و ۴۳۸ دلار و ۶۰ سنت به ازای هر اونس رسید.

اخبار مرتبط