رفتن به بالا
  • شنبه - 10 آگوست 2019 - 10:44
  • کد خبر : ۱۹۰۶
  • مشاهده :  1428 بازدید
  • چاپ خبر : بافت بزرگترین فرش جهان به دست هنرمندان تبریزی

بافت بزرگترین فرش جهان به دست هنرمندان تبریزی

بزرگترین فرش جهان که به دست هنرمندان فرش باف تبریزی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع بافته شده است در نمایشگاه فرش دست بافت تبریز به نمایش گذاشته شد. به گزارش ایلنا، این فرش ۲۰۰۰ متر مربعی چهار تخته است که به صورت جفت و در ابعاد ۴۰۰ و ۶۰۰ مترمربع به گونه ای بافته شده […]

بزرگترین فرش جهان که به دست هنرمندان فرش باف تبریزی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع بافته شده است در نمایشگاه فرش دست بافت تبریز به نمایش گذاشته شد.

به گزارش ایلنا، این فرش ۲۰۰۰ متر مربعی چهار تخته است که به صورت جفت و در ابعاد ۴۰۰ و ۶۰۰ مترمربع به گونه ای بافته شده که قابلیت به هم متصل شدن را دارد.

احد عظیم زاده کارآفرین برتر کشور در خصوص چگونگی بافت این فرش گفت: ۸۰ درصد این فرش از ابریشم و ۲۰ درصد مابقی کرک است که طرح و نقشه آن را خودم طراحی کرده ام.

وی با اشاره به اینکه این چهار تخته فرش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون گره ترکی تشکیل شده اند، افزود: این فرش ها در ۶۰ رج بافته شده و ۸۷ رنگ در آنها به کار رفته و سه تن وزن دارد.

عظیم‌زاده گفت: بافت این فرش ها که در ابعاد ۲۰ در ۳۰ و ۲۰ در ۲۰ هستند، هفت سال طول کشیده و ۲۳۰ استاد کار و هنرمند بافنده تبریزی در دو شیف بر روی آنها کار کرده اند.

439962d4-6f4d-4bc7-b542-237ab224fa90

مدیر عامل شرکت خانه فرش عظیم افزود: این چهار تخته فرش در کنار به فرشی در ابعاد ۴۰ در ۵۰ تبدیل شده و ۲۰۰۰ مترمربع زمین را مفروش می کنند.

وی با اشاره به اینکه، تاکنون فرشی بالاتر از ۱۰۰ متر مربع در تبریز بافته نشده است گفت: این چهار تخته فرش و نقش آنها، قدرت بافت فرش در ایران را به جهانیان نمایش می دهد.

عظیم زاده با بیان این که، ثبت این فرش گینس طی چند روز آینده انجام خواهد شد افزود: بافت یک جفت فرش در ابعاد ۴۰ در ۶۰ مترمربع طی چند ماه آینده در تبریز آغاز می شود که در ابعاد و طرح و نقشه بی نظیر خواهد بود.

وی گفت: ارزش فرش دستبافت ایرانی مثل الماس می ماند و در طول سالها استفاده نه تنها از ارزشش کاسته نمی شود، بلکه قیمت آن هر روز افزایش هم می یابد و برای صاحب آن یک سرمایه محسوب می شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به Instagram:azimzadeh_carpet و آدرس Websaite:azimzadeh.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط