رفتن به بالا
  • جمعه - 18 اکتبر 2019 - 09:00
  • کد خبر : ۲۴۸۲
  • مشاهده :  1132 بازدید
  • چاپ خبر : طراحی اپلیکیشن جامع اربعین برای سال آینده/ سفر ۳.۴ میلیون زائر به عراق

طراحی اپلیکیشن جامع اربعین برای سال آینده/ سفر ۳.۴ میلیون زائر به عراق

رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه تعداد زائران اربعین ۹۸ نسبت به سال قبل از رشد قابل توجهی برخوردار بود، گفت: تا روز پنج شنبه، سه میلیون و ۴۲۰ هزار نفر به عتبات عالیات مشرف شدند. به گزارش ایلنا، حسین ذوالفقاری درباره آخرین وضعیت زائران همزمان با روز پنج شنبه، بیان کرد: تاکنون سه […]

رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه تعداد زائران اربعین ۹۸ نسبت به سال قبل از رشد قابل توجهی برخوردار بود، گفت: تا روز پنج شنبه، سه میلیون و ۴۲۰ هزار نفر به عتبات عالیات مشرف شدند.

به گزارش ایلنا، حسین ذوالفقاری درباره آخرین وضعیت زائران همزمان با روز پنج شنبه، بیان کرد: تاکنون سه میلیون و ۴۲۰ هزار نفر به سفر زیارتی عتبات مشرف شده‌اند که از این تعداد بیش از دو میلیون نفر به ایران اسلامی بازگشته اند.

وی تردد و اعزام زائران اربعین ۹۸ را عملیاتی بی‌نظیر در دنیا خواند و تاکید کرد: به‌دلیل همراهی همه اعضای ستاد اربعین خوشبختانه شرایط مرزهای ایران اسلامی شرایطی عادی است و شاهد بروز مشکل خاصی در درون مرزهای ایران اسلامی نیستیم.

رئیس ستاد اربعین، با بیان اینکه وضعیت تردد در مسیرهای استان‌های غربی و راه‌های منتهی به مرزهای چهارگانه کشور خوشبختانه روان است، بیان کرد: بازگشت زائران از سه روز گذشته تاکنون افزایش یافته و زائران کم کم به سمت مرز ها در حرکت هستند تا خود را به محل سکونتشان برسانند لذا از آنان می خواهیم تا برای بازگشت حتما سفر خود را مدیریت کنند و از مسیرها و وضعیت ترافیک و ازدحام مردم اطلاع کسب کنند تا به مشکل برنخورند.

ذوالفقاری بیان کرد: سال‌جاری از طریق سامانه جامع اربعین توانستیم خدمات خوبی را به زوار ارائه بدهیم برای مثال سامانه سماح برای ما مشخص کرد تعداد زائران، مرزها و ترددهای آنان به چه صورت است و ما توانستیم به‌خوبی برای این رویداد جهانی برنامه‌ریزی کنیم اما برای سال آتی درصددیم سامانه جامع زیارت اربعین را طراحی کنیم که دیگر زائران نیاز به نصب چند اپلیکیشن از جمله نقشه، موکب‌ها، راه، راهنما، سماح و… نداشته باشند و تنها با نصب یک سامانه جامع تمام نیازهای اربعین از صفر تا ۱۰۰ در اختیارشان قرار گیرد.

اخبار مرتبط