رفتن به بالا
  • شنبه - 14 دسامبر 2019 - 09:06
  • کد خبر : ۲۶۵۳
  • مشاهده :  845 بازدید
  • چاپ خبر : آمار  سرشماری حیات وحش آذربایجان‌شرقی کذب است

آمار سرشماری حیات وحش آذربایجان‌شرقی کذب است

اداره‌کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی با صدور اطلاعیه‌ای، هر گونه خبر منتشر شده در فضای مجازی در خصوص آمار حاصل از سرشماری حیات وحش استان را کذب خواند. به گزارش ایلنا، در اطلاعیه اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه هر گونه خبر مربوط به کاهش آمار حیات وحش در منطقه […]

اداره‌کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی با صدور اطلاعیه‌ای، هر گونه خبر منتشر شده در فضای مجازی در خصوص آمار حاصل از سرشماری حیات وحش استان را کذب خواند.

به گزارش ایلنا، در اطلاعیه اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه هر گونه خبر مربوط به کاهش آمار حیات وحش در منطقه حفاظت شده ارسباران کذب است، اضافه شده است: سرشماری حیات وحش تا آخر آذر ماه در استان ادامه دارد، پس با توجه به اینکه سرشماری فعلا به اتمام نرسیده به طور قطع هرگونه آماری در این خصوص غیر کارشناسی و کذب خواهد بود.

اطلاعیه حاکی است: سرشماری حیات وحش مسئله ای تخصصی است که سالانه به صورت دقیق و منظم، برگزار و نتایج آن جهت مدیریت تنوع زیستی و زیستگاه های استان سرلوحه تصمیمات در فازهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت قرار می گیرد و به هیچ عنوان آمار مقطعی به دلایل فنی ملاک نبوده و روند تغییرات جمعیتی و نیز تغییرات محیطی اعم از آب و هوایی، توسعه ای و سایر موارد موثر چه به صورت نقطه ای یا منطقه ای پس از تجزیه و تحلیل و ریشه یابی مورد در تصمیم سازی و تصمیم گیری مورد استفاده قرار می گیرند.

در پایان اطلاعیه آمده است: خبر منتشره کذب و مصداق کامل تشویش اذهان بوده و ضمن زیر سئوال بردن تلاش های شبانه روزی و بی ادعای محیط بانان و همکاران حفاظت محیط زیست از طرف افراد بی مسئولیت و غیرمتخصص، از این رو این اداره کل اقدامات قانونی در این خصوص را برای خود محفوظ می دارد.

اخبار مرتبط