رفتن به بالا
  • دوشنبه - 11 آوریل 2022 - 12:00
  • کد خبر : ۵۹۴۶۱۳
  • مشاهده :  224 بازدید
  • چاپ خبر : تخصیص اعتبار ۵ هزار میلیارد تومانی برای حمایت از بیماران صعب‌العلاج

تخصیص اعتبار ۵ هزار میلیارد تومانی برای حمایت از بیماران صعب‌العلاج

نمایندگان مجلس مصوب کردند که صندوق بیماران صعب العلاج با استفاده از نیروی انسانی و امکانات موجود دستگاههای مربوطه و بدون توسعه تشکیلات و نمایندگی و شعبه ایجاد و ۵ هزار میلیارد تومان به آن اختصاص داده شود. به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد بیماران نادر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه […]

نمایندگان مجلس مصوب کردند که صندوق بیماران صعب العلاج با استفاده از نیروی انسانی و امکانات موجود دستگاههای مربوطه و بدون توسعه تشکیلات و نمایندگی و شعبه ایجاد و ۵ هزار میلیارد تومان به آن اختصاص داده شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد بیماران نادر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه ۱۷ اسفند۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، با بندهای الحاقی ۷ و ۸ تبصره ۱۷ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس بند الحاقی ۷ تبصره ۱۷ ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۱ کل کشور؛

– در اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک و به منظور فراهم نمودن بخشی از زیرساخت‌های لازم از قبیل پایش، کنترل اصالت امضای الکترونیک اعضای نظام پزشکی کشور و تهیه و تأمین نرم‌افزار کارد ریدر، توکن و اپلیکیشن و هزینه‌های نظارت فنی و اجرایی، سازمان‌های بیمه‌گر پایه از محل اعتبارات خود به شرح زیر هزینه نمایند:

۱- مبلغ سیصد و پنجاه میلیارد (۳۵۰.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰) ریال سازمان تأمین اجتماعی

۲- مبلغ سیصد و پنجاه میلیارد (۳۵۰.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰) ریال به سازمان بیمه سلامت ایران

۳- مبلغ یکصد میلیارد (۱۰۰.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰) ریال به سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح

در این راستا معادل مبالغ مذکور توسط سازمان نظام پزشکی کشور برای تحقق اهداف مذکور تأمین می‌گردد.

براساس بند الحاقی ۸ تبصره ۱۷ ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۱ کل کشور؛

– صندوق بیماران صعب العلاج با استفاده از نیروی انسانی و امکانات موجود دستگاههای مربوطه و بدون توسعه تشکیلات و نمایندگی و شعبه ایجاد می‌شود. اساسنامه و ساختار صندوق به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

مبلغ پنجاه هزار میلیارد (۵۰.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰. ۰۰۰) ریال از محل جدول تبصره (۱۴) این قانون به صورت صددرصد (۱۰۰٪) به این صندوق تخصیص و پرداخت می‌گردد. همچنین مبلغ دوهزار میلیارد (۲.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰. ۰۰۰) ریال از محل تسهیلات قرض الحسنه تبصره (۱۶) جهت پرداخت به جامعه هدف به این صندوق اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط