رفتن به بالا
  • دوشنبه - 27 دسامبر 2021 - 21:42
  • کد خبر : ۸۶۶۲
  • مشاهده :  94 بازدید
  • چاپ خبر : فرایند رسیدگی به بودجه در مجلس تغییر کرد

فرایند رسیدگی به بودجه در مجلس تغییر کرد

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: فرایند رسیدگی به بودجه و نحوه رسیدگی به لایحه بودجه سالیانه در مجلس تغییر کرد. به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمدحسین فرهنگی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با اصلاح ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی مجلس، نحوه رسیدگی به لایحه بودجه تغییر کرد. […]

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: فرایند رسیدگی به بودجه و نحوه رسیدگی به لایحه بودجه سالیانه در مجلس تغییر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمدحسین فرهنگی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با اصلاح ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی مجلس، نحوه رسیدگی به لایحه بودجه تغییر کرد.

وی با بیان اینکه نحوه رسیدگی به لایحه بودجه یک شور خواهد بود، افزود: ابتدا لایحه بودجه به همراه پیوست ها و جداول به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌شود.

نماینده مردم تبریز ، اسکو و آذر شهر در مجلس ادامه داد: کمیسیون تلفیق موظف است حداکثر ظرف مدت پنج روز از زمان وصول لایحه، گزارش را در مورد کلیات منتشر کند.

فرهنگی یادآور شد: پس از آن گزارش کمیسیون تلفیق مطابق آیین نامه داخلی در اولین جلسه علنی مجلس مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی افزود: در جلسه رسیدگی به کلیات، بعد از گزارش کمیسیون تلفیق، گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات نیز به مدت ۱۰ دقیقه استماع می شود؛ سپس مطابق بند ماده ۱۸۲ قانون آیین نامه داخلی در مورد کلیات لایحه بودجه دولت رای گیری به عمل می آید.

وی خاطر نشان کرد: چنانچه کلیات به تصویب مجلس برسد، نمایندگان می توانند حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز پیشنهادهای خود را به کمیسیون‌های تخصصی تقدیم کنند.

این نماینده مجلس گفت: پس از انتشار گزارش شور دوم نیز کمیسیون‌های تخصصی و نمایندگان ۱۰ روز فرصت دارند تا پیشنهادهای خود را ثبت کنند؛ در صورتی که کلیات لایحه بودجه به تصویب مجلس نرسد، مراتب به دولت اعلام می‌شود تا حداکثر ظرف ۱۵ روز لایحه را اصلاح و به مجلس ارائه کند.

فرهنگی اضافه کرد: در صورت تصویب کلیات در مجلس رسیدگی به جزئیات مطابق فرایند این ماده انجام می شود که این مدت با موافقت هیئت رئیسه مجلس حداکثر تا مدت ۱۰ روز قابل تمدید است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: در جزء ۴ ماده ۱۸۲ عبارت پس از رسیدگی به کلیات بودجه و تصویب آن و تبصره ۳ ماده ۱۸۲ قانون نیز حذف شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط