رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 29 دسامبر 2021 - 11:57
  • کد خبر : ۱۴۱۴۱
  • مشاهده :  50 بازدید
  • چاپ خبر : طرح دولت برای اجرای «نهضت احیا» در راستای حمایت از بنگاه‌های تولیدی

طرح دولت برای اجرای «نهضت احیا» در راستای حمایت از بنگاه‌های تولیدی

جلسه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با معاون اول رییس‌جمهور عصر روز گذشته (سه شنبه) برگزار شد. به گزارش ایلنا، محمد مخبر در این جلسه با تأکید بر اهتمام ویژه و عزم جدی دولت برای حمایت از بخش تولید گفت: تولید تنها راه نجات اقتصاد کشور است و می تواند مسائلی مانند […]

جلسه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با معاون اول رییس‌جمهور عصر روز گذشته (سه شنبه) برگزار شد.

به گزارش ایلنا، محمد مخبر در این جلسه با تأکید بر اهتمام ویژه و عزم جدی دولت برای حمایت از بخش تولید گفت: تولید تنها راه نجات اقتصاد کشور است و می تواند مسائلی مانند رشد اقتصادی، بیکاری، سرمایه گذاری، ارتقاء ارزش پول ملی و کنترل تورم را محقق کند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه ها و رویکردهای دولت برای حمایت از بنگاه های تولیدی تصریح کرد: دولت به دنبال طراحی و اجرای برنامه ای تحت عنوان نهضت احیاء است تا بر اساس این طرح بنگاه های تولیدی که تعطیل شده و یا با ظرفیت پایین فعالیت دارند تحت حمایت قرار گیرند و با توانی جدید به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهند.

مخبر با تأکید بر ضرورت جلوگیری از واردات کالاهایی که نمونه مشابه آن در کشور تولید می شود، اظهار داشت: به جز در مواردی که موضوع رقابت و ساماندهی قیمت و کیفیت مطرح است، در سایر موارد نباید کالایی که نمونه مشابه آن در داخل تولید می شود، به کشور وارد شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به شرایط کشور در زمان آغاز به کار دولت سیزدهم تصریح کرد: خوشبختانه امروز دغدغه ای برای تأمین کالاهای اساسی و ارز مورد نیاز آن در کشور وجود ندارد.

مخبر با اشاره به ظرفیت های متعدد کشور نظیر دریا و معدن گفت: یکی از امتیازات مهم ایران برخورداری از معادن است که متأسفانه با وجود ظرفیت های گسترده در این حوزه، شاهد اقدامات و برنامه ریزی های مناسب در این زمینه نبوده ایم.

معاون اول رییس جمهور همچنین به دسترسی به دریا و ۲۷۰۰ کیلومتر ساحل دریایی در کشور اشاره کرد و افزود: با اتکا به نعمت های خدادادی و ظرفیت های موجود در کشور می توان اقدامات گسترده ای در راستای توسعه اقتصادی انجام داد اما متأسفانه آن طور که باید این نعمت ها مورد توجه قرار نگرفته اند.

مخبر بر لزوم پرهیز از خام فروشی مواد معدنی تأکید و تصریح کرد: اگر بر اقتصاد دیجیتال و اقتصاد دریامحور تمرکز کنیم گام های موثری در راستای توسعه کشور برداشته خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت دیپلماسی اقتصادی نیز تأکید کرد و اظهار داشت: سفرا باید به موضوع دیپلماسی اقتصادی به ویژه با کشورهای همسایه توجه جدی داشته باشند چرا که این امر می تواند به گشایش های اقتصادی برای کشور منجر شود.

در این جلسه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز به ارائه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند و دغدغه های موجود در حوزه صنعت و معدن را مطرح کردند.

ضرورت حمایت از تولید داخل و فعال شدن ظرفیت های خالی در بخش تولید، توجه به بخش معدن و نوسازی ماشین آلات فرسوده و حمایت از معدن کاران، ساماندهی وضعیت تولید، قیمت و کیفیت خودرو، گسترش مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه و قدردانی از اقدامات دولت در گسترش واکسیناسیون از مهم ترین موضوعات مطرح شده در این جلسه توسط اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط