رفتن به بالا
  • دوشنبه - 8 جولای 2019 - 11:53
  • کد خبر : ۱۵۵۷
  • مشاهده :  1264 بازدید
  • چاپ خبر : صعود قیمت نفت تا بیش از ۳۲۵ دلار در صورت وقوع جنگ در خلیج فارس

صعود قیمت نفت تا بیش از ۳۲۵ دلار در صورت وقوع جنگ در خلیج فارس

در صورت بسته شدن تنگه هرمز قیمت نفت به بیش از ۳۲۵ دلار خواهد رسید که وقایع ناگواری را برای اقتصاد جهانی به همراه خواهد داشت. به گزارش ایلنا به نقل از اویل پرایس، تقابل ایران و آمریکا در منطقه خلیج‌فارس و رخ دادن یک جنگ در منطقه می‌تواند مناسبات نفتی جهان را تا سال […]

در صورت بسته شدن تنگه هرمز قیمت نفت به بیش از ۳۲۵ دلار خواهد رسید که وقایع ناگواری را برای اقتصاد جهانی به همراه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از اویل پرایس، تقابل ایران و آمریکا در منطقه خلیج‌فارس و رخ دادن یک جنگ در منطقه می‌تواند مناسبات نفتی جهان را تا سال ها به هم بریزد.

از زمان جنگ ایران و عراق بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۸ که جنگ نفتکش‌ها نیز بخشی از معادلات به حساب می‌آمد، خلیج فارس اتفاقات زیادی را به خود دیده است که مسائل اخیر در این تنگه نیز یاد آور تاریخ معاصر است.

یک مطالعه در مرکز تحقیقات نفتی ملک عبدالله ریاض نشان داده است در صورتی که تنگه هرمز به مدت سه ماه بسته شود تا مدت‌ها نفت به بیش از ۳۲۵ دلار خواهد رسید. چرا که ذخایر نفتی حمایت‌کننده قیمت نفت به پایان می‌رسد.

آنچه که مشخص است این است که در صورت هرگونه حرکت منجر به خشونت نظامی بهای نفت در منطقه خلیج فارس به عنوان منطقه‌ای با ۴۰ درصد ذخایر نفتی جهان به شدت بالا خواهد رفت و اقتصاد جهانی را با چالش جدی مواجه خواهد کرد.

اخبار مرتبط