رفتن به بالا
  • یکشنبه - 13 اکتبر 2019 - 13:42
  • کد خبر : ۲۳۹۸
  • مشاهده :  1151 بازدید
  • چاپ خبر : یک مینی‌ون برقی جدید در راه است

یک مینی‌ون برقی جدید در راه است

به نظر می‌رسد که قرار است یک مینی‌ون الکتریکی جدید تحت‌عنوان مان eTGE کومبی ۲۰۲۰، در جریان برگزاری نمایشگاه Bus World ۲۰۱۹ رونمایی و معرفی شود. به گزارش ایسنا، شرکت خودروسازی مان که یکی از زیرمجموعه‌های خودروساز آلمانی فولکس واگن به شمار می‌رود، به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد در جریان برگزاری نمایشگاه […]

به نظر می‌رسد که قرار است یک مینی‌ون الکتریکی جدید تحت‌عنوان مان eTGE کومبی ۲۰۲۰، در جریان برگزاری نمایشگاه Bus World ۲۰۱۹ رونمایی و معرفی شود.

به گزارش ایسنا، شرکت خودروسازی مان که یکی از زیرمجموعه‌های خودروساز آلمانی فولکس واگن به شمار می‌رود، به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد در جریان برگزاری نمایشگاه Bus World ۲۰۱۹ بروکسل بلژیک در هفته آینده از یک مدل جدید از مینی ون الکتریکی تحت عنوان مان eTGE کومبی ۲۰۲۰ رونمایی و پرده برداری کند. این مینی ون جدید نسخه مسافری ون باری این خودروساز بزرگ آلمانی به شمار می رود که کرفتر (crafter) نام داشت. نکته جالب توجه اینجاست که این مینی‌ون الکتریکی همچون مرسدس بنز EQV تنها برای مالکان تجاری در نظر گرفته شده است که می‌خواهند گام‌های مثبت و سازنده ای در راستای حمایت از حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا بردارند و به خریداران و مشتریان خصوصی و عموم مردم فروخته نخواهد شد.

این بدان معناست که شرکت‌های مختلف در صورت تمایل برای حفاظت از محیط زیست و کاهش انتشار آلاینده‌ها به جو زمین، قادر خواهند بود به منظور ترددهای درون شهری از مینی ون های الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست خریداری و استفاده کنند.

بر اساس تحلیل کارشناسان و تحلیلگران فعال صنعت خودرو، تنها به روزرسانی ظاهری این خودرو نسبت به مان eTGE استاندارد، سپرهای همرنگ با بدنه و شیشه‌های عقب آن است. همچنین کاربران با باز کردن درب کشویی کناری آن، می توانند فضای مناسب برای نشستن ۹ نفر سرنشین را مشاهده کنند.

طول این مینی ون الکتریکی حدود ۶ متر بوده و به امکانات مختلفی از جمله دوربین دنده‌عقب، کروز کنترل با محدودکننده سرعت، ترمز اضطراری خودکار ، گرم کن صندلی و بالابر ویلچر در عقب مجهز شده است.

بر اساس گزارش وب سایت اتواکسپرس، پیشرانه الکتریکی مان eTGE کامبی با قدرت ۱۳۴ اسب بخار و گشاور ۲۹۰ نیوتن متر می تواند ۱۱۴ کیلومتر مسافت را طی کند. همچنین این خودرو به یک باتری لیتیوم یونی ۳۵.۵ کیلووات ساعتی مجهز شده است که با استفاده از سیستم شارژر سریع ۴۰ کیلووات ساعتی در عرض ۴۵ دقیقه می‌توان باتری را تا ۸۰ درصد شارژ کرد.

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش‌تر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند. بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط