رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 23 ژانویه 2024 - 12:16
  • کد خبر : ۵۹۷۴۵۵
  • مشاهده :  168 بازدید
  • چاپ خبر : تنگسیری: یمن از کسی فرمان نمی‌گیرد/ایران با دزدی دریایی مقابله کرد

تنگسیری: یمن از کسی فرمان نمی‌گیرد/ایران با دزدی دریایی مقابله کرد

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به عملیات های دریایی که در منطقه تنگه هرمز در راستای برقراری امنیت صورت می گیرد، از مقابله با کشوری که مبادرت به دزدی دریایی کرده بود، در تنگه هرمز و منطقه خلیج فارس مطابق با قوانین خبر داد. به گزارش ایسنا، سردار علیرضا تنگسیری همچنین در خصوص عملیاتی […]

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به عملیات های دریایی که در منطقه تنگه هرمز در راستای برقراری امنیت صورت می گیرد، از مقابله با کشوری که مبادرت به دزدی دریایی کرده بود، در تنگه هرمز و منطقه خلیج فارس مطابق با قوانین خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار علیرضا تنگسیری همچنین در خصوص عملیاتی شدن شناور شهید ابومهدی المهندس اظهار داشت: شناور شهید ابومهدی المهندس حامل پیام صلح و دوستی برای کشورهای مسلمان در منطقه خلیج فارس می باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر نیروهای بیگانه بخواهند در این منطقه ای که همگان از آن عبور می کنند حضور پیدا کنند، شناور شهید ابومهدی صادرکننده پیام صلح و دوستی برای آنها است اما اگر بدخواهان بخواهند مشکلی ایجاد کنند، این شناور، حامل پیام «آمادگی» در مقابل دشمنان است. با تولید و الحاق شناور شهید ابومهدی المهندس و سایر شناورهای موشک انداز و همچنین مانورهایی که در منطقه برگزار می شود درصدد هستیم تا امنیت را در تنگه هرمز برقرار نماییم.

وی با تاکید بر این که« امنیت تنگه هرمز به واسطه کشورهای منطقه تامین می‌شود»، افزود: امنیت و ثبات کامل در منطقه تنگه هرمز برقرار است و بیگانگان نقشی در برقراری امنیت در این منطقه حساس ندارند لذا حضور این نیروها معنا و مفهومی ندارد.

مقابله ایران با کشوری که مبادرت به دزدی دریایی کرده بود

فرمانده نیروی دریایی سپاه در گفت وگو با برنامه «من طهران» شبکه خبری العالم با اشاره به عملیات های دریایی که در منطقه تنگه هرمز در راستای برقراری امنیت صورت می گیرد، گفت: کشوری که مبادرت به دزدی دریایی و سرقت نفت جمهوری اسلامی ایران کرده و درعین حال بخواهد شناورش با امنیت کامل از این منطقه عبور کند این موضوع غیر منطقی است و ما به حکم قانون و دادگاه عمل کرده و مقابله به‌مثل می کنیم و لذا غیر از این مواردی که اشاره شد مشکلی خاصی را در این منطقه حساس نداریم. ما از آمادگی کامل برخوداریم و دائما باید آماده باشیم، در همین زمینه رزمایش هایی که در منطقه برگزار می کنیم نشان دهنده آمادگی ما است.

حمایت نیروهای یمنی از فلسطینیان غزه با جلوگیری از تردد کشتی های اسراییلی/ یمن کشوری مستقل است و از کسی فرمان نمی گیرد

وی در باره جنگ غزه نیز خاطرنشان کرد، جنگی ناحق و کودک کشی در غزه اتفاق افتاده است، به دنبال تعدی رژیم صهیونیستی به مسلمانان غزه، یمنی های قهرمان در حمایت از فلسطینیان اعلام کردند که کشورها مجاز هستند از تنگه باب المندب عبور کنند اما کشتی هایی که مقصدشان رژیم صهیونیستی است یا شناورهایی که متعلق به رژیم اشغالگر است نمی توانند از این تنگه عبور کنند تا موقعی که آتش بس در نوار غزه برقرار و کشتار فلسطینیان متوقف شود و این نوعی «مردانگی» است که رزمندگان یمنی انجام دادند و نشان دادند که تاب‌آوری ندارند تا شاهد شهادت خانواده های مسلمان در غزه باشند.

وی گفت: عملیات دریایی یمن در تنگه باب المندب و اجتناب از تردد کشتی های متعلق به رژیم صهیونیستی و یا شناورهایی که مقصدشان به سوی رژیم اشغالگر باشد در راستای حمایت از مسلمانان است. دنیا بویژه غربی ها و آمریکا و کسانی که به ناحق از خونریزی صهیونیست ها حمایت می کنند باید دیدگاه شان را نسبت به این موضوع تغییر دهند. یمن، کشوری مستقل است که از ارتشی قوی برخوردار است و یک رهبر قوی نیز دارد که به‌طور مستقل عمل می کند و از هیچ طرفی فرمان نمی گیرد.

وی درباره خلیج فارس نیز افزود: منطقه خلیج فارس متعلق به کشورهای منطقه است. کشورهای دنیا هم می توانند از این منطقه استفاده کنند همانطور که سال های سال از این منطقه استفاده کرده اند اما حضور نظامی بیگانگان معنا و مفهوم مناسبی هم برای مردم منطقه و هم امنیت منطقه ندارد حضور بیگانگان در منطقه مخل امنیت است. ایران با ساحل طولانی 1375 کیلومتری در خلیج فارس بیشترین ساحل را دارد آبراه های ورودی و خروجی از سواحل ایران عبور می کند و دائما امنیت این آبراه ها را برقرار کرده ایم و برقرار می کنیم.

تنگسیری گفت: اعتقادمان بر این است که این منطقه متعلق به کشورهای مسلمان منطقه است و باید امنیت آن را خودشان برقرار کنند. ما قادریم رزمایش های مشترکی داشته باشیم چرا که ما مسلمانیم و خداوند به ما امر کرده «واعتصوا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا» ، ما می توانیم به حبل خداوند تمسک کنیم و امنیت منطقه را برقرار کنیم. بیگانگان برای توجیه حضور خود در منطقه و فروش سلاح های خود همواره مبادرت به دشمن تراشی می کنند تا از این طریق همچنین بتوانند در منطقه بماند.

ایران به باز نگهداشتن تنگه هرمز برای تردد کشورهایی که خواستار صلح هستند باور دارد

وی خاطرنشان کرد:، منطقه حساسی که دومین ذخائر گاز را دارد و ۶۵ درصد از انرژی دنیا از اینجا ترانزیت می شود و روزانه از تنگه هرمز بیش از ۸۵ شناور به سلامتی عبور می کنند، منطقه حیات ماست و لذا باور داریم به این که این منطقه را برای تردد همه کشورهایی که خواستار صلح هستند و تجارت می کنند باز نگه داریم.

خلیج فارس خانه ما و کشورهای همسایه و حضور بیگانگان مخل آرامش است

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه اظهار داشت: خلیج فارس خانه ما و کشورهای همسایه است، بیگانگان مخل منطقه خلیج فارس هستند و نیازی به حضور فرامنطقه ای نیست و برقراری آرامش به‌ واسطه کشورهای منطقه صورت می گیرد.

وی درباره تصاویر منتشر شده در خصوص الزام نیروهای خارجی به صحبت به زبان فارسی در پاسخ نیروهای ایرانی درخلیج فارس گفت: ناوگان خارجی که در منطقه آب های خلیج فارس حضور می یابد باید با زبان فارسی صحبت کند هرچند که ما مسلط به زبان لاتین هستیم اما این نیروها باید بدانند وارد منطقه ای شده اند که متعلق به ملتی بزرگ و صاحب قدمت است و لذا باید بدانند که پاسخ سوال های ما با زبان فارسی است.

جزایر سه گانه میراث ایرانیان است/ بیگانگان با فتنه انگیزی به دنبال فروش سلاح شان در منطقه هستند

وی به جزایر سه گانه ایرانی تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی اشاره و خاطرنشان کرد، این جزایر ایرانی و متعلق به کشور ایران است و به مناقشه ها و ادعاهای مطرح شده در این زمینه نباید توجه کرد و این موضوعات نشان دهنده این است که انگلیسی ها و آمریکایی ها پشت پرده این قبیل موضوعات هستند در حالی که این جزایر میراث ایران و ایرانی می باشد.

وی گفت: بیگانگان به دنبال این هستند که حضورشان را در منطقه توجیه کنند برای این که سلاح شان را بتوانند بفروشند و برای این کار نیاز به ایجاد فتنه دارند و مقوله جزایر هم از این دسته است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: عوامل بیگانه بدانند، جزایر میراث و ناموس ما است و متعلق به ما بوده و از ناموس مان تا آخرین قطره خون دفاع خواهیم کرد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط