رفتن به بالا
  • شنبه - 29 ژوئن 2019 - 20:20
  • کد خبر : ۶۸۵
  • مشاهده :  531 بازدید
  • چاپ خبر : پوتین: روسیه و عربستان درباره تداوم سطح فعلی تولید نفت توافق کردند

پوتین: روسیه و عربستان درباره تداوم سطح فعلی تولید نفت توافق کردند

رئیس‌جمهوری روسیه گفت که مسکو و ریاض درباره تداوم سطح فعلی تولید نفت توافق کردند. به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، گفت که این کشور با عربستان سعودی به توافق رسیده است تا سطح فعلی تولید نفت، که در اجلاس قبلی اوپک تعیین شد، حفظ شود. نشست وزرای نفت […]

رئیس‌جمهوری روسیه گفت که مسکو و ریاض درباره تداوم سطح فعلی تولید نفت توافق کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، گفت که این کشور با عربستان سعودی به توافق رسیده است تا سطح فعلی تولید نفت، که در اجلاس قبلی اوپک تعیین شد، حفظ شود.

نشست وزرای نفت اوپک در ماه جولای برگزار می‌شود.

روسیه که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان است، عضو اوپک نیست، ولی در مواردی با اعضای آن همکاری می‌کند.

رئیس‌جمهوری روسیه افزود که دو کشور موضع مشترک خود نسبت به توافق آتی اوپک پلاس را هماهنگ کردند و از تمدید این توافق با میزان فعلی کاهش استخراج نفت حمایت خواهند کرد.

پوتین خاطرنشان کرد: :در این‌باره که این توافق به چه مدت، شش یا ۹ماه تمدید شود، فکر خواهیم کرد. می‌توان آن را به مدت ۹ ماه تمدید کرد».

توافق اوپک و تعدادی از کشورهای صادرکننده نفت در خارج از این سازمان درباره کاهش استخراج از اوایل سال ۲۰۱۷ اعبار دارد. میزان مورد توافق کاهش استخراج نفت در نیمه اول سال ۲۰۱۹ ، یک میلیون و ۲۲۰ هزار بشکه در روز در مقایسه با سطح اکتبر ۲۰۱۸ است که سهم روسیه در آن ۲۲۸ هزار بشکه در روز است. قرار است در نشست اوپک پلاس در وین در روزهای اول و دوم جولای درباره تمدید این توافق تصمیم‌گیری شود.

اخبار مرتبط